rezerwacja teatime

Jak zostać członkiem ŚKG? Ile to kosztuje?

Wystarczy wypełnić deklarację członkowską, opłacić wpisowe (płatne tylko raz przy zapisywaniu się do klubu) i odpowiednią część składki rocznej, aby móc przez cały sezon bezpłatnie korzystać z pola Śląskiego Klubu Golfowego. W następnych latach płaci się tylko składkę roczną.

Warto tu dodać, że członkostwo w ŚKG upoważnia również do znacznych zniżek na polach, z którymi mamy zawarte umowy partnerskie. Wykaz pól partnerskich i wielkość zniżek można sprawdzić pod banerem "Pola partnerskie".

Deklarację można pobrać z naszej strony www.skgolf.pl klikając w zakładkę "Klub/Dokumenty do pobrania" lub otrzymać ją w recepcji klubu. Wypełnioną deklarację należy złożyć w recepcji lub przesłać mailem na adres biuro@skgolf.pl.

Wpisowe, które jeszcze w roku 2012 wynosiło 4600 zł (8000 zł dla małżeństw) zostało obniżone do poziomu 2700 zł (4000 zł dla małżeństw). By uniknąć zbyt dużego obciążenia finansowego osób zapisujących się do klubu, które w pierwszym roku mają obowiązek zapłacenia wpisowego, Zarząd ustalił, że osoby te płacą tylko część składki rocznej. Np., jeśli ktoś zapisuje się do klubu pod koniec kwietnia i grał będzie od 1 maja, to płaci tylko za 11 miesięcy. Pełna wartość składki rocznej dzielona jest przez 12 i mnożona przez ilość miesięcy pozostających do końca marca następnego roku.

Normalna opłata (dla dorosłej osoby) za jednorazowe wejście na pole (tzw. green fee) wynosi w dni weekendowe 220 zł a w dni powszednie 160 zł. Łatwo wyliczyć czy opłaca się być członkiem klubu, który płaci 2050 zł rocznie (seniorzy 1700 zł) za nieograniczoną liczbę wejść, lub 3400 zł za dwie osoby będące małżeństwem.

Młodzież i juniorzy nie muszą opłacać wpisowego do klubu, aby grać przez cały sezon na naszym polu bezpłatnie. Aż do ukończenia 25 lat mogą opłacać tylko składki roczne, które wynoszą 1000 zł (juniorzy do 18 lat są zwolnieni z opłacania składek).

Na naszym polu jest rozgrywana duża ilość przeróżnych turniejów. Większość z nich jest grana systemem Stableford, co sprawia, że osoba chcąca wziąć udział w turnieju musi posiadać oficjalny handicap PZG. Tylko członek klubu może opłacić składkę do PZG, (która wynosi 200 zł, juniorzy - 50 zł, młodzież starsza - 100 zł) i otrzymać oficjalny handicap PZG. Dalszym prowadzeniem handicapu gracza zajmuje się klub, za którego pośrednictwem składka do PZG została przekazana, w tym przypadku Śląski Klub Golfowy.

Wszystkie powyższe kwoty są zestawione w tabeli i są dostępne po kliknięciu w zakładkę "Cennik" na naszej stronie internetowej www.skgolf.pl.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy bez wahania kontaktować się z naszym menedżerem lub recepcją klubu. Dane kontaktowe w zakładce "Kontakt".